Wykonaj przelew on-linePrzekaż swój 1% podatkuWykonaj przelew tradycyjnyZostań wolontariuszem

Help us

Zobacz co robimy i Przekaż 1%

Zobacz co robimy i Przekaż 1%

Dzięki Tobie istnieje Nasza Szkoła


Wspomóż dalszą działalność i rozwój Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny w Siedlcach przekazując 1% swojego podatku na fundację Nasza Szkoła.

Oto dane, które należy podać w formularzu PIT:

KRS: 0000147428

Zachęcamy do przekazania 1% swojego podatku podczas rozliczenia PIT za rok 2017 przy użyciu programu Asystent PIT, który jest dziełem Fundacji Nasza Szkoła.Do dyspozycji mają Państwo również inne programy do wygodnego rozliczenia podatku:
PITy IPS
e-Pity

 

Na co idą pieniądze z pomocy przez 1%?
 

1. Działalność i rozwój Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach


www.kspig.pl

Fundacja "Nasza Szkoła" jest organizacją, która powołała i utworzyła niepubliczną katolicką szkołę podstawową, wspiera wszechstronnie edukację oraz  buduje tożsamość młodych katolików.  Działa pod patronatem Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Szkoła istnieje od 2011 roku, ma statut niepubliczny, a czesne za każde dziecko pokrywa w całości Fundacja „Nasza Szkoła”. Dbamy o wysoki poziom nauczania oraz nowoczesne wyposażenie szkoły, a jednocześnie kształtujemy rozwój duchowy naszych dzieci i naszej młodzieży w duchu katolickim. Naszym przesłaniem są słowa: „Bóg – Honor – Ojczyzna”,  które uważamy za fundamentalne w procesie rozwoju młodego pokolenia. Jesteśmy przekonani, że warto inwestować w nasze dzieci i przekazywać im dobre wartości w jakich będą wzrastać.


 
2. Rozbudowa I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach

www.klosiedlce.pl
 
Ostatnia zmiana reformy edukacyjnej, która zniosła Gimnazja wpłynęła również na szkoły średnie. Tak jak dawniej, licea ogólnokształcące będą kształcić jednocześnie 4 roczniki(zamiast 3 jak było wcześniej). Taka zmiana wiąże się z koniecznością dostosowania placówek edukacyjnych do zwiększonej liczby uczniów.

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach podjęło inicjatywę rozbudowy o dodatkowe skrzydło. Ta wielka inwestycja będzie wspierana przez Fundację Nasza Szkoła z pozyskanych środków przez 1%.

 
 

3. Wsparcie innych placówek edukacyjnych na terenie Diecezji Siedleckiej


Fundacja wspierała także inne katolickie placówki edukacyjne, do takich placówek należą m.in.:  Katolicka Szkoła Podstawowa Sióstr Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim, która otrzymała wyposażenie w sprzęt komputerowy i elektroniczny.   Obecnie pomagamy w budowie przedszkola przy parafii bł. Męczenników Podlaskich w Siedlcach oraz oddziałowi przedszkolnemu w Białej Podlaskiej.  Przygotowujemy się także do rozbudowy Katolickiego Liceum Ogólnokształcące w Siedlcach.
 
 

4. Wsparcie innych Fundacji OPP poprzez program Asystent PIT

 

Fundacja "Nasza Szkoła" jest właścicielem programu do rozliczeń podatkowych „Asystent PIT”, dzięki któremu pozyskuje 1 % na swoją działalność statutową.
Do programu dołącza także wiele innych organizacji pożytku publicznego (OPP), które w swym statucie wspierają dzieła i wartości katolickie.
Do takich fundacji należą:  Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Bratek”, Fundacja „Czyste Serca”, „Dzieło Pomocy o. Pio”, Fundacja „Pomocy Dzieciom”, Fundacja „Św. Barnaby”, „Hospicjum Królowej Apostołów”, Fundacja „Jego”, Fundacja „KAIROS”, Zespół Folklorystyczny „Lazurki”, Fundacja „Młodzież dla Chrystusa – Polska”, „Podlaskie Centrum Radiowe”, „Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „RAZEM”, „Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „SPEC”, Stowarzyszenie „Przyjaciół Ludzkiego Życia” , Stowarzyszenie „Św. Celestyna”, Fundacja „Z Serca Dla Serca” , Stowarzyszenie „Żyj dla innych” .


5. Organizacja imprez o charakterze religijnym
 
Więcej zobacz na: siedlce.orszak.org/
Organizujemy również imprezy o charakterze religijnym dla lokalnej społeczności, tj.: Orszak Trzech Króli - 6 stycznia w święto Trzech Króli.  W ten sposób pragniemy dzielić się naszą tradycją, a przed wszystkim wiarą.
 


Dzięki Państwa wsparciu poprzez 1% podatku
możemy realizować założone cele statutowe Fundacji „Nasza Szkoła”.
Za każdą przekazaną złotówkę z góry dziękujemy.