Przed nami III Siedlecki Orszak Trzech Króli - szczegóły

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

W dniu 6 stycznia 2016 roku po raz trzeci w Siedlcach organizujemy „Orszak Trzech Króli”.
Jest to impreza religijna odbywająca się od kilku lat w wielu miastach Polski. W tym roku Orszak przemierzać będzie ulice ponad 430 miast w kraju i na świecie. Chcemy, by również w Siedlcach przeszedł barwny wesoły korowód, który złoży pokłon Dzieciątku w stajence. Tego dnia Władze Siedlec podzielą się też opłatkiem z mieszkańcami. Organizowany przez nas w ubiegłych latach Orszak gromadził kilka tysięcy Siedlczan. W tym roku spodziewamy się również dużego zainteresowania.

Poniżej umieszcamy program, trasę Orszaku, kolumnę orszaku, wzór strojów dla dzieci oraz szczegółowy scenariusz.

Program „Orszaku Trzech Króli " w dniu  06.01.2016r.
Zbiórka dla dzieci przed kościołem św. Stanisława o godz. 11.15.
11.45 – Msza święta w kościele św. Stanisława w Siedlcach.
13.00 – Zawiązanie zgromadzenia na placu przed kościołem św. Stanisława (rozpoczęcie Orszaku).
13.20 – Przemarsz ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z ulicą Kilińskiego
               (scena w pałacu Heroda).
13.30 – Przejście ulicą Piłsudskiego do skrzyżowania z ulicą Wojskową na schodach banku (scena w gospodzie).
13:45 – Przejście ulicą Wojskową (scena na parkingu prywantym naprzeciwko banku PKO) oraz ulią
              Cmentarną   do Katedry (scena pokłon Trzech Króli).
14:15 – Przemówienia Księdza Biskupa, Prezydenta Miasta, dzielenie się opłatkiem poczęstunek w namiotach
              przed Katedrą.
14:30- 15:00– Wspólne kolędowanie i zakończenie III Orszaku Trzech Króli.

Po pokłonie w stajence i życzeniach dzieci przejdą do budynku Liceum Katolickiego. Tam będzie dla nich poczęstunek i tutaj należy odebrać dziecko.
Stroje dla dzieci.
Chłopcy idą przebrani za rycerzy a dziewczynki za dwórki.
Płaszcze i tuniki w odpowiednich kolorach dzieci otrzymają od organizatorów. Pozostałe elementy trzeba wykonać samodzielnie.

Próba.
W dniu 02.01.2016 r. o godz. 10.00 przed kościołem św. Stanisława odbędzie się próba generalna. Proszę o przybycie dziecka z rodzicem. Rozdane będą wtedy płaszcze i tuniki dla dzieci.

SCENARIUSZ ORSZAKU TRZECH KRÓLI 2016

STROJE DLA DZIECI - KOLUMNA ORSZAKU TRZECH KRÓLI

STROJE DLA DZIECI - CZEŚĆ TECHNICZNA

WZORY - TARCZE

Zwracamy się do Państwa o materialne wsparcie naszej inicjatywy.
W zamian pronujemy:
- zamieszczenie logo Państwa firmy na ogólnopolskiej stronie Orszaku Trzech Króli oraz na okładce śpiewnika i
koronie rozdawanych uczestnikom marszu (4 tys. egzemplarzy),
- wydrukowanie 200 plakatów z informacją i logo sponsorów rozmieszczonych w różnych punktach miasta, parafiach i sklepach, wymienienie imienne sponsorów i partnerów Orszaku na zakończenie uroczystości.

Za wsparcie naszej inicjatywy serdecznie dziękujemy:
Dyrekcja Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach
oraz Zarząd Fundacji Nasza Szkoła.

Wpłaty prosimy kierować na konto: 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
(z adnotacją: wsparcie materialne Orszaku Trzech Króli ).
Loga i materiały graficzne w formacie jpg. prosimy przesyłać na adres:
e-mail: fundacja@katolicka.szkola.pl do 14 grudnia 2015 roku. Istnieje możliwość wystawienia faktury.
Życzymy wielu łask od Pana Jezusa Nowonarodzonego i zapraszamy do wspólnego, radosnego świętowania.
Koordynator projektu:
Liliana Konopka: 606 518 821