Wesprzyj nas w rozbudowie szkoły z duszą

ODPAL PROJEKT "ORSZAK W SIEDLCACH"

ODPAL PROJEKT "ORSZAK W SIEDLCACH"
To wydarzenie sprawiło, że 4000 Siedlczan wyszło na ulice 
Nie chodzi o strajk, ani protest przeciwko czemukolwiek. Jak co roku 6 stycznia ulicami Siedlec przejdzie Orszak Trzech Króli. Największe jasełka na świecie.

Orszak Trzech Króli
Siedlecka Fundacja Nasza Szkoła po raz kolejny organizuje przemarsz świąteczny ulicami miasta. Trasa wydarzenia rozpocznie się od kościoła św. Stanisława, a następnie przez ulice Piłsudskiego, Wojskową, Cmentarną, a zakończy się pod Katedrą. Rok temu w Orszaku wzięło udział około 4000 osób.

O Orszaku tak pisał Bp siedlecki JE Kazimierz Gurda:
"Zaproszenie do udziału w Orszaku Trzech Króli jest skierowane do wszystkich; do dzieci, dorosłych i starszych. Byłoby czymś pięknym i budującym, gdyby w Orszaku brały udział całe rodziny, rodzice, dzieci i dziadkowie".
To wydarzenie jest świetną okazją, aby spędzić czas w gronie rodzinnym i zejść z kanapy. Po świątecznym przesiadywaniu za stołem, czas na długi spacer i kolędowanie. Orszak to nowa tradycja, która na dobre zagościła w polskim kalendarzu. Na pewno pomogło w jej kształtowaniu ustanowienie 6 stycznia dniem wolnym od pracy.
Każdy z uczestników otrzymuje własny śpiewnik z kolędami. Dzięki temu możemy być pewni, że tradycja wspólnego kolędowania nie zniknie. Podczas Orszaku można poczuć czym jest wspólnota wartości. Zaskakuje coraz większa popularność tych marszy w całej Polsce. Rok temu było ich ponad 450 w całym kraju.

Apel od organizatorów
Całe przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie przygotowanie organizacyjne. Jak co roku potrzeba zapewnić nagłośnienie, poczęstunek dla dzieci, zakup materiałów dekoracyjnych, śpiewników, plakatów, koron, wydruk materiałów promocyjnych, ponieść opłaty związane z transportem sprzętu i zwierząt. Część tych kosztów udaje się pokryć dzięki wsparciu siedleckich firm, wsparciu ze strony miasta, jednak nie wszystko.

Dlatego organizatorzy uruchomili zbiórkę internetową na stronie www.odpalprojekt.pl, aby uzbierać brakujące 10.500 zł. Zbiórka nosi nazwę „Orszak w Siedlcach”. Dla każdego kto wesprze akcję przewidziane są różne nagrody, m.in.: naklejki, witraże na okna, paczki Bożych Krówek, ozdoby na stół, książki i wiele innych.

Koordynator projektu Orszak Trzech Króli 2017
Liliana Konopka: 606 518 821
fundacja@katolicka.szkola.pl

Logistyka i wsparcie techniczne
Piotr Pastor: 535 448 851
siedlce@orszak.org

Wsparcie fundraisingowe
Michał Osiej 535 050 590
m.osiej@towarzystwobiznesowe.pl